läkare i baton rouge http://livetsomgava.nu/cialis-apotek.html apotek jobb raleigh nc http://livetsomgava.nu/viagra.html prisvärda sjukförsäkring ingen självrisk
Öömaja ja vaatamisväärsused läheduses

Kui oled Vudilasse tulemas ja mõtled, mida huvitavat siin läheduses veel vaadata-teha saaks, siis järgnev ülevaade on just Sinu jaoks.

Jääaja Keskus

Jääaja Keskus on unikaalne ning omanäoline turismiobjekt – keskkonnaharidus- ja külastuskeskus, milles on populaarteaduslik jääaja mõtestamine ühendatud meelelahutusega. Jääaja keskuses on enam kui 2200 m2 näitusepinda täis lugusid jääaegadest maailma ajaloo taustal ning inimesest imelises muutuvas looduses. Jääaja keskuse ekspositsiooni eesmärgiks on anda külastajale elamuslikult ja kogemuslikult ülevaade:
• Jääaegade tekkepõhjustest ja mõjust Maa, Eesti ja Vooremaa pinnamoele ja elustikule laiema geokronoloogilise skaala ja Universumi evolutsiooni taustal
• Eesti looduse ja inimasustuse arenguloost pärast viimast jääaega
• Kliimamuutuste põhjustest ja nende uurimisest
Rohkem infot Jääaja keskuse kohta leiad siit: www.jaaaeg.ee

Elistvere Loomapark

Kõigest 1,7 km kaugusel Vudila mängumaast asub Elistvere Loomapark, kus saab vaadata Eesti metsades elavaid loomi looduslikus keskkonnas.

Elistvere Loomapargi sama päeva pileti ettenäitamisel Vudila piletikassas pääseb laps Vudilasse sooduspiletiga (12EUR). Vaata Elistvere Loomapargi kodulehte.

Elistvere mõis

Elistvere Loomapark asub Elistvere mõisas. Tegu on väga vana mõisaga, seda  on mainitud juba 1355. aastal. Mõisa peahoone on hävinud, see lammutati 1930tel aastatel. Säilinud on esinduslik kaaristuga ait. Loomapark alustas mõiisas tegevust 1990tel aastatel. Elistvere mõisa kohta leiad rohkem lugemist siit: http://www.mois.ee/tartu/elistvere.shtml 

Palamuse Muuseum

Palamuse muuseum on endine Palamuse kihelkonnakoolihoone aastast 1873. Selles koolimajas õppis Oskar Luts, kes oma koolielu aastatest on kirjutanud raamatu „Kevade“. Samanimeline Eesti klassikasse kuuluv film on filmitud just Palamuse Muuseumis.

Palamuse muuseumi sama päeva pileti ettenäitamisel Vudila piletikassas pääseb laps Vudilasse sooduspiletiga (12EUR). Vaata Palamuse Muuseumi kodulehte.

Saadjärv ja Saadjärve Jahtklubi

Vudila vahetus läheduses asub Saadjärv, mis kuulub Eesti 10 kõige suurema kui ka 10 kõige sügavama järve hulka. Järve äärsetes supelrandades saab ujumas käia. Järvel võib tihti näha ka Lõuna-Eesti purjelaua- ja lohesõitjaid.

Järve äärest leiad Saadjärve Jahtklubi, kust saab laenutada erinevat tüüpi aerupaate, purjelaudasid, purjepaate või lasta ennast purjekaga (6,5 m pikk ja 20m2 purjepinda) sõidutada (kuni 5 inimest). Samuti on seal võimalik rentida parvlaeva, millel võimalik grillida ja einestada, kaasa arvatud ka kohalikku Saadjärve kala. Jahtklubi pakub ka telkimise ja grillimise võimalust. Talvel on siin ka jääpurjetamise võimalus koos õpetusega.

Saadjärve Jahtklubi täpsemat asukohta näed nende kodulehelt: http://www.saadjarvejahtklubi.ee/index.php?cmd=asukoht

Saadjärve mõis

Asub 6,1 km kaugusel Vudilast. Saadjärve mõis oli ajaloos tuntud ka nimedega Sadjerv ja Brackelshof. Esmased teated mõisa kohta pärinevad aastast 1557.

Saadjärve mõisas etendas märkimisväärset osa piiritusevabrik, toodang veeti otse Riiga ja osalt ka Venemaale. Mõisahoonetest on säilinud sõiduhobuste tall, sepikoda, aedniku elumaja, ait- kuivati, piiritusevabrik, nuumpullide laudast on alles vaid kvimüürijäänused. 
Saadjärve ja tolleaegse Kolbergase mõisa piirimaile oli rajatud nn. parunite surnuaed 18.sajandil, millest tänaseni on säilinud vaid ümbritsevad müürid.

Rohkem infot siit: http://www.mois.ee/tartu/saadjarve.shtml

Kui soovid täpsemalt näha, kui kaugel mingi objekt Vudilast asub ja kuidas sinna saab, kasuta Google mapsi: http://maps.google.com/   (vajuta „get directions“ ning sisesta alg- ja sihtpunkt vastavatesse lahtritesse).

Kui leiad või tead veel huvitavaid vaatamisväärsusi või tegevusi Vudila läheduses, ole hea ja anna sellest teada siinsamas postituse all kommentaaris.

MAJUTUS

Majutused Vudila läheduses:

Äksi Motell

Voore Külalistemaja

Jaama majutus

Mäeotsa Puhketalu

Mida arvad sina?

  1. 08 02 2011 @ 10:44 e.l.

    Vudila

    Vudila asukohaks Google maps-is märgi: Kaiavere järv. Vudila asub just Kaiavere järve ääres.
OÜ Vudila Mängumaa, 49105 Kaiavere küla, Tartu vald, Tartu maakond. Tel: 372 58 224 224 www.vudila.ee info@vudila.ee Loe e-maili
Close
KÜLASTA VUDILAT SOODSAMALT!
Telli endale igaks hooajaks e-postile teavitus Vudila sooduspakkumistest ja kampaaniatest.

Lisaks informeerime Sind ka mängumaa huvitavamatest sündmustest.
Vudila mailinglistiga on liitunud juba üle 22 200 inimese.

E-mail